Filip Hodas, Michal Kučerák, Jan Netušil, Tomáš Hříbek (CZ)

Filip Hodas
Filip Hodas je 3D umělec působící v Praze. V roce 2015 Filip zahájil svůj projekt Daily Renders, který trval téměř 400 dní a pomohl mu naplno proniknout do online uměleckého prostředí. Od té doby vyrostl v jednoho z nejsledovanějších 3D umělců na světě, což mu otevřelo dveře ke spolupráci s mnoha mezinárodními značkami, jako jsou Adidas, Coca-Cola, Samsung, a hudebními umělci jako Jean-Michel Jarre. Filip ve své tvorbě balancuje na hraně mezi realitou a fikcí propracovanými, detailními ztvárněními, často odkazujícími na popkulturu. V roce 2020 začal Filip nabízet část své práce jako NFT na platformách jako Nifty Gateway a SuperRare.

Michal Kučerák
Působí jako kurátor a lektor spolupracující s Centrem DOX a TBA21–Academy, kde má na starosti projekt Ocean-Archive.org. Působí jako PhD student na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Je autorem projektu #DATAMAZE (DOX, Praha, 2018–2022) – konceptu rozšířené výstavy zaměřené na posilování digitální a datové gramotnosti prostřednictvím projektů současného umění a designu v galerijním prostředí. Je součástí týmu, který realizuje festival zaměřený na sociálně angažovaný design a umění UROBOROS. Ve své praxi se zaměřuje na digitální projekty, zprostředkování umění a kritickou uměleckou a designovou praxi jako médium pro vzdělávací projekty.

Tomáš Hříbek
Tomáš Hříbek je český filosof. Po studiích v Praze, Kanadě a Spojených státech působil na Filosofickém ústavu Akademie věd české republiky, kde se původně věnoval filosofii mysli a vědomí a rovněž vybraným tématům z bioetiky a filosofie umění. V posledních letech se začal zabývat otázkami etiky tzv. nových technologií a v té souvislosti stál u zrodu interdisciplinárního Centra Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice. Nejnověji se stal vedoucím nově založeného Oddělení aplikované filosofie a etiky na Filosofickém ústavu AV ČR. Kromě výzkumné práce učí estetiku a teorii umění na Akademie výtvarných umění a Anglo-American University v Praze.

Jan Netušil
Jan Netušil je absolventem UMPRUM (ateliér Filmové a televizní grafiky). Po studiích spojil nabyté zkušenosti s animací a grafikou v oboru motion designu (animované grafické tvorbě). Krátce na to se připojil ke studiu Oficina, kde pracuje jako motion designér a art / technical director. Specializuje se především na interaktivní multimediální projekty a animovanou grafiku. Je spoluzakladatelem plaformy Mouvo a spoluorganizátorem stejnojmenné mezinárodní konference, která prezentuje formou přednášek světově proslulých tvůrců průsečík grafického designu, filmu, animace a technologií. Od roku 2021 vede spolu s Jiřím Hölzelem ateliér Designu a digitálních technologií na UMPRUM v Praze.