Otevřená výzva Signal Calling, kterou pořádá Signal Festival a kreativní dílna PrusaLab, prototypová dílna Josefa Průši, zná svého vítěze. Je jím Kryštof Brůha, mimo jiné také laureát minulého ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého. Ve svých dílech zkoumá specifická prostředí od environmentálních až po technologická a virtuální, a zaměřuje se na vlivy na ně působící a na jejich celkovou transformaci v čase. V rámci 12. ročníku festivalu rozpracuje a představí umělecký projekt Audire Fluctus, který se pohybuje na pomezí světelného objektu, interaktivního díla a datové sochy. Instalace bude vznikat ve spolupráci s PrusaLabem.
Do otevřené výzvy se přihlásilo 28 projektů složených z jednotlivců, uměleckých dvojic, skupin a jednoho uměleckého ateliéru. Do druhého kola postoupilo 6 kandidátů: Ateliér environmentálního designu (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni), Vojtěch Leischner, Linda Procházka, Jan Vlček & Jan Picko, Vladimír Burian & Daniel Pluskal a Pavel Liška. Jejich prezentace projektů proběhla koncem dubna. Bohužel žádný z těchto návrhů ani po prezentaci ve druhém kole dostatečně nepřesvědčil komisi složenou ze zástupců Signal Festivalu a kreativní dílny PrusaLab. Hlavním důvodem byla nedostatečná kompatibilita návrhů uměleckých instalací s konkrétní lokací a celkovým charakterem Signal Festivalu.
Pořadatelé se tedy rozhodli vyzvat ke spolupráci mladého autora a experimentátora Kryštofa Brůhu. Ten svým navrhovaným projektem splnil nutné podmínky a očekávání od umělecké instalace ve veřejném prostoru v rámci festivalu. Účelem otevřené výzvy je mimo jiné podpora mladých umělců a jejich uměleckých výzkumů spojených s vhodnou prezentací děl ve veřejném prostoru. Signal Festival i PrusaLab se shodly, že díky spolupráci s Kryštofem Brůhou na projektu Audire Fluctus bude poslání výzvy Signal Calling dostatečně naplněno.