O projektu
Výrazem “henge” se označuje neolitický monument sestávající z oválného prostoru, který často obsahuje kruhově uspořádané kamenné nebo dřevěné pilíře. Jeho význam dodnes nebyl zcela odhalen, pravděpodobně byl používán pro rituální účely nebo oslavu astronomických událostí jako jsou například slunovraty nebo rovnodennost. Henge představuje symbol pohanství, keltských a slovanských tradic a rituálů, uctívání Slunce a Země.
Autoři instalace vnímají Henge jako intenzivní světelně-zvukovou studii prostoru, imerzivní prostředí vedoucí skrze odmítnutí světských principů přes extatickou ceremonii až k osvícení.
O zvukovou složku instalace se postaral berlínský hudebník novozélandského původu Oliver Peryman a.k.a. Fis, vydávající na značkách Samurai Horo nebo Tri Angle. Fis produkuje hutné elektronické kompozice pevně spjaté s přírodním světem, inspirované vztahem jednotlivce a prostředí.
Zažijte SIGNAL festival jinak
Díky spolupráci se společností Cisco vám můžeme ukázat SIGNAL festival jinak. Po stažení aplikace SIGNAL festivalu si prohlédnete instalace v Dupu39, U Stýblů a v Colloredo‑Mansfeldském paláci ze všech možných úhlů. V Klementinu si navíc můžete otevřít stream ze všech těchto tří lokalit galerijní zóny.
PATRON INSTALACE
Inspirujeme a sami jsme rádi inspirováni. I proto jsme se rozhodli stát se součástí letošního festivalu SIGNAL v centru moderní kultury, v Praze. SIGNAL spojuje tradici s moderními trendy, přináší jedinečnou atmosféru. Takovou, kterou dotvářejí na instalacích po celém světě i světla Robe. Neopakovatelnou, dech beroucí a často extravagantní. Spojení Robe a instalace skupiny Lunchmeat v paláci U Stýblů na Václavském náměstí přinese během festivalu SIGNAL dokonalé propojení světelné projekce s domem v samém srdci Prahy, postaveným v letech 1928 a 1929 architekty Ludvíkem Kyselou a Janem Jarolímem ve stylu konstruktivismu. Na tehdejší dobu přinášejícím inspiraci a inovaci nejen architektuře. Dům byl tvůrcem pozitivních emocí stejně, jako jsou jimi dnes instalace Robe.